Studentská rada
informačních technologií

Seznamovací kurz 2017 Ma, AJ, HV, IT, Pg

Ahoj!

Taky se chystáš letos na seznamovák? Že nevíš co to je a co od toho očekávat? Seznamovák, oficiálně jako seznamovací / adaptační kurz, je akce, kterou už dlouhá léta organizují studenti za podpory Pedagogické fakulty.

Na Seznamováku se jako budoucí prvák seznámíš se svými budoucími spolužáky i se studenty, kteří už na PedF studují. A tyto kontakty se ti budou při studiu hodit.

Letos, jako i minulý rok, je Seznamovák pořádán společně s dalšími studentskými radami. Můžeš se tak těšit hojné účasti studentů s různými studijními kombinacemi, ale i pohlavím a charakterem. Proto si určitě najdeš kamarády ve své studijní kombinaci, ale i mimo ni. Protože mít dobré kamarády, se kterými se můžeš podporovat je fajn.

Kde: Táborová základna ve Žloukovicích
Kdy: Pátek 22. 9. až pondělí 25. 9. 2017
Cena:
(při platbě do)
Do 31.7. = 1050 Kč (bez dopravy a trička)
Od 1.8. = 1150 Kč (bez dopravy a trička)
Co sebou: Oblečení a boty do přírody, na sychravé i letní období, dle vlastního uvážení spacák (k dispozici bude deka a polštář) a něco na seznámení.

A co když jedu autem?

Na základnu je velmi dobrá dostupnost vlakem i autobusem. Pokud i přesto chcete jet autem, počítejte s tím, že nebudete moci parkovat v areálu základny.

Máte taky tričko?

Samozřejmě, triko Seznamováku 2017 máme v různých variantách velikostí a genderu. Můžeš si vybrat, jestli chceš pánské (unisex) nebo dámské, velikost je už na tobě. Cena je 150 kč za kus, když jich budeš chtít více, připiš to do přihlášky.

Jak je to s ubytováním?

Co budeme jíst?

Strava na základně je pestrá, k snídani, obědu i večeři dostaneš jiný druh pokrmu a na UHO (univerzální hnědá omáčka) rovnou zapomeň. V jídlech jsou různé druhy masa, ale to můžeš odmítnout. Bezlepková nebo jiná dieta? Není problém, jen to nezapomeň připsat do přihlášky.

A pro velké hladovce, kteří by se nemohli dočakt večeře, by měl být k dispozici bufet. Po večerech bar.

Jak se přihlásit?

Stačí vyplnit přihlášku na Google Forms Pokud máš nějaký dotaz, napiš nám na seznamovakpedf@gmail.com a my ti rádi odpovíme na další otázky ;o)

Jak asi takový seznamovák vypadá

Odjezd! Departure! Abfahrt! Départ!

Odjezdy konáme hromadně pro všechny, kteří chtějí. Odjezd bude vlakem z místa, který se dozvíš po přihlášce. Pokud chceš, můžeš se i s někým svést autem nebo taky můžeš někoho svést a podělit se o náklady.

Informace, informace, info...

Informační dopoledne a oborový půlden Informace jsou základ. To víme všichni, a proto se na Seznamováku věnujeme předávání informací dohromady jeden celý den. Neboj, není to v kuse. Každý obor má svůj oborový půlden, ve kterém se hrají hry a předávají informace o studiu. Právě v diskuzi se prváci často dozví, na jaké předměty si dát pozor, jakým učitelům se radši vyhnout a tak dále, vždyť to znáš. Cenzura informací se nekoná. (Pokud studuješ kombinaci z oborů AJ, HV, IT, M, PG, dozvíš se informace o obou svých oborech.) V některém z dalších dní se pak pořádá informační dopoledne, ve kterém ti představíme  SIS - Studijní informační systém, jak s ním pracovat, a protože už bude po zápisu předmětů, budeme k dispozici na tvé dotazy. Taky ti povíme, kde najít ty správné informace a jak se podle nich řídit.

Zážitek na celý život?

Večerní posezení

Speciální kategorií aktivit a zábavy je večerní posezení. Při večerní zábavě máš možnost účastnit se kytarových večerů. Kde se bude hrát na kytaru, poznáš ve správnou chvíli, když se zaposloucháš. Možná v jídelně, možná u táboráku, podle počasí a nálady. Můžeš se i účastnit soukromého večírku u někoho na chatce a zahrát si třeba Activity, nebo si jen tak povídat při skleničce vínka. Večerní zábava už není organizována a proto je jen na tobě, kde budeš chtít být a co budeš chtít dělat. Ne, večerka opravdu není!

Výlety a další aktivity

Veškerý program Seznamováku je dobrovolný. Ve volném čase si můžeš vybrat jednu z mnoha nabízených aktivit, kterou zaštitují jednotliví instruktoři kurzu. V nabídce jsou různé pohybové, akční, karetní, deskové, klidové, společenské hry.

Když nebudeš chtít být na základně, můžeš vyrazit do okolí. V docházkové vzdálenosti najdeš zámek Nižbor, keltské Oppidum ve Stradonicích, hrad Křivoklát (nebo muzeum motorek téměř hned vedle), Hamouzův statek ve Zbečně. Pokud se nebojíš vydat se dál, můžeš navštívit Koněpruské jeskyně nebo medvědárium v Berouně. Jestli nechceš jít sám, můžeš se přidat k „organizovanému“ výletu.

Minulé ročníky

Pokud ti to ještě nestačilo, tak se podívej na minulé ročníky