Studentská rada
informačních technologií

Studijní materiály

Online wikipedia

Velkým a užitečným zdrojem je online wikipedie, kterou spravuje rada informačních technologií. Právě studentům informačních technologií, případně technické výchovy je wikipedia určena.

V naší wikipedii najdete zajímavé vysvětlení látky, kterou aktuálně probíráte v předmětech. Součástí vysvětlení jsou i ukázkové kódy, skripty, obrázky. To vše tvoří studenti dobrovolně.

Přispět může kdokoliv, ale pro zobrazení přidaného obsahu je třeba korektury a úprav redaktora.

Dropbox

Další možností jak získat velké množství informací je stáhnout si obsah dropboxu a zároveň i sdílet aktuální dokumenty s námi.

Pro získání vstupu k již uloženým materiálům:

  1. Založ si DropBox na dropbox.com
  2. Napiš nám z e-mailu, který máš na DropBoxu
  3. Dostaneš pozváku k připojení a synchonizování dat

Dropbox má na starost Honza Vais, tak se v případě potíží obrať na něj.

Offline materiály

Značnou část materiálů mají také někteří členové studentské rady tzv. offline, tedy uložené někde na přenosném disku či flash. Jedná se o větší množství dat, neboť na Dropbox nelze umístit vzhledem k možné kapacitě tolik dat. Kontaktujte tedy členy studentské rady (Michal nebo Honza) a domluvte se s nimi na předání.

Slovník IT a pojmy, kterým nerozumím

Slovní zásoba odborné terminologie je na katedře informačích technologií vyžadována, především u zkoušek a seminárních prací. Pro svůj rozvoj můžeš využít počítačový slovník, ve kterém můžeš vyhledávat, učit se, a nebo ho rozšiřovat.